Paieška
Draugai
 • Antrasis pasaulinis
 • Grenadierius
 • Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos Vilniaus apskrities skyrius
 • Lietuvos Laisvės Kovotojų Sąjunga
 • Lietuvos sąjūdis
 • Nepriklausomybės gynėjų sąjunga
 • Pomėgis
 • Projektas
 • Rytų frontas
 • Tauta ir tėvynė
Rekomenduojame
 • „Lietuvių namai“ Seinuose
 • Asmeninis treneris
 • Dainavos gidas
 • Genealogija
 • Karinė apranga
 • Karštas komentaras
 • Lietuvos lokaliniai tyrimaI
 • Miroda
 • Obelių paminklas
 • Renginiai Alytuje
 • Sena.lt
 • Stovyklavietės
Archyvai

Garsios alytiškių bylos įstrigo prokuratūrose

Saulė Pauliuvienė

Praėjusių metų spalio pradžioje Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) agentų sulaikyto tuometinio Alytaus miesto mero Česlovo Daugėlos byloje tikėtis sprendimų galima tik maždaug po kelių mėnesių, o vakar Alytaus rajono apylinkės prokuratūra pratęsė ikiteisminį tyrimą dėl statybų bendrovės „Skirnuva“ vadovo Algirdo Stasiukyno mirties aplinkybių. Kauno apygardos prokuratūra sprendimų dėl dabar jau buvusio Alytaus miesto mero Č. Daugėlos, kuriam pareikšti įtarimai galimai piktnaudžiavus tarnyba, klastojus dokumentus ir iššvaisčius daugiau kaip pusę milijono litų vertės svetimo turto, siūlo palaukti dar maždaug porą mėnesių. Prokuratūros atstovė spaudai Vaida Kibirkštytė naujienų portalui Alfa.lt sakė, kad „kol kas naujienų nėra“.

Tyrimui beveik šeši mėnesiai

Balandžio 6 d. sueis šeši mėnesiai nuo tos dienos, kada STT pareigūnai sulaikė tuometinį merą Č. Daugėlą. Drauge su juo įtarimai buvo pareikšti dar keliems įtakingiems savivaldybės atstovams – tuometiniam Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktoriui Giedriui Čereškevičiui, jo pavaduotojui Linui Jonui Palioniui, tuometinei vicemerei Rimai Rakauskienei, Statybų skyriaus vedėjui Sigitui Stumbrui, šio skyriaus vyriausiajai specialistei Jūratei Sadauskienei, taip pat bendrovės „Kortas“, kurią valdo ir Č. Daugėlos šeima, direktoriaus pavaduotojui Eimučiui Biekšai.

Nuo praėjusių metų spalio 1 d. įsigaliojo Baudžiamojo proceso kodekso pakeitimai, kuriuose buvo apibrėžti ikiteisminių tyrimų terminai, esą tam, kad šie tyrimai nebūtų nepagrįstai vilkinami. Dabartinis Baudžiamojo proceso kodeksas numato, kad ikiteisminis tyrimas dėl nusikaltimo, kurio galimu padarymu įtariamas Č. Daugėla, gali trukti iki devynių mėnesių. Tiesa, jeigu byla laikoma sudėtinga, yra didelės apimties ar yra kitų svarbių aplinkybių, aukštesnis prokuroras gali leisti ikiteisminį tyrimą pratęsti.

Naujienų portalas Alfa.lt primena, kad, teisėsaugos teigimu, korupcijos Alytaus miesto savivaldybėje skandalas susijęs su šio miesto futbolo stadiono rekonstrukcija, kurią atliko ir tuometinio mero šeimos valdoma statybų bendrovė „Kortas“.

Beje, vienas iš šios garsios bylos dalyvių – G. Čereškevičius – buvo išrinktas į naująją Alytaus miesto tarybą, tik jau kaip Naujosios sąjungos atstovas, mat, kilus korupcijos skandalui, jam teko atsisveikinti su Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionimis demokratais.

Č. Daugėla, kuris savivaldybių tarybų rinkimuose nedalyvavo, neseniai žiniasklaidoje buvo vadinamas pilkuoju kardinolu, kuris esą iki šiol mėgina taip „surikiuoti“ naujosios tarybos darbą, kad vietos politikų sprendimai būtų palankūs jo verslui. Pats buvęs miesto meras tokias kalbas neigia.

Tyrimą dėl mirties aplinkybių pratęsė

Alytaus rajono apylinkės prokuratūra dar dviem mėnesiams pratęsė ikiteisminį tyrimą dėl Alytaus statybų bendrovės „Skirnuva“ dabar jau buvusio vadovo A. Stasiukyno mirties aplinkybių. „Ikiteisminis tyrimas pratęstas dviem mėnesiams“, – naujienų portalui Alfa.lt teigė prokuroras Arūnas Juknevičius. Paklaustas, kokie pratęsimo motyvai, prokuroras buvo nekalbus. Anot prokuroro, tiriama, ar tikrai tai buvo savižudybė, kaip buvo paskubėta pranešti, ir ar galima kalbėti apie privedimą prie savižudybės. Paklaustas, galbūt šiame ikiteisminiame tyrime yra įtariamųjų, prokuroras ištarė: „Jokiu būdu.“

Primename, kad tragedija įvyko vasario 28 dieną – Alytų ir visą Lietuvą sukrėtė žinia apie tai, kad šūviu į galvą sužalotas statybų bendrovės „Skirnuva“ vadovas A. Stasiukynas. Nors tiek policija, tiek prokurorai iki šiol šykšti komentarų, neoficialiomis žiniomis, abejojama, ar verslininkas pats galėjo pakelti prieš save ranką. Naujienų portalo Alfa.lt šaltinių teigimu, „jeigu tik būtų noras, būtų galima atsekti, ir su kuo prieš mirtį kalbėjo verslininkas, ir kitas aplinkybes, iš kurių susidėliotų mozaika“.

Iki šiol tuo, kad A. Stasiukynas savo noru galėjo pasitraukti iš gyvenimo, netiki ir verslininko bičiuliai.

Nors „Skirnuva“ ir neturėjo daug užsakymų Alytuje, kur karaliavo su Č. Daugėla siejamas „Kortas“, ši kompanija ir bendrovė „Stamita“, kurios vadovas – velionio sūnus Andrius, turėjo daug objektų Druskininkuose. Pasak artimo velionio bičiulio, net ir tai, kad bendrovės pavadinimas buvo minimas garsiojoje PVM grobstymo byloje, vargu ar galėjo būti postūmiu atsisveikinti su gyvenimu. Juolab kad Alytuje buvo pavyzdys – Č. Daugėla, kuris taip pat yra turėjęs nemalonumų dėl PVM, tačiau susitaikė su valstybe ir sumokėjo baudą.

Beje, statybų verslo atstovai, kurių vadovaujamos bendrovės minimos PVM grobstymo byloje, neoficialiai užsimena, kad dalyvavimas aferose su PVM jiems reiškė galimybę išsigryninti pinigus. Turint vadinamąją juodąją buhalteriją, tas lėšas esą buvo galima naudoti kyšiams su statybomis susijusiems valdininkams mokėti.

Šaltinis: www.alfa.lt

One Response to “Garsios alytiškių bylos įstrigo prokuratūrose”

Komentuokite


Lankomumo statistika
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas