Warning: Use of undefined constant TXT - assumed 'TXT' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/gintarines/domains/gintarinesvajone.lt/public_html/wp-content/themes/orange_butterfly_outline_ote067/functions.php on line 1323
Lazdijų krašto muziejuje renginys – „Okupacija po okupacijos“

Lazdijų krašto muziejuje renginys – „Okupacija po okupacijos“

Okupacija po okupacijos. Trys liūdni faktai, nuo kurių praėjo 70 metų

Renginys skiriamas Laisvės gynimo ir didžiųjų netekčių atminimo metams bei totalitarinių režimų karo, okupacijų ir teroro aukoms paminėti.

Renginio pradžia – 2011 m. birželio 22 d. 12 val.

Lietuva pažymi prieš 70 metų prasidėjusias Lietuvos gyventojų tremtis į Sibirą. 1941 birželio 14-18 dienomis į Sibirą iš Lietuvos buvo išvežta 17,5 tūkst. žmonių. Prieš metus šalį okupavusi Sovietų Sąjunga trėmė Lietuvos elitą – turtingesnį ar išsilavinusį sluoksnį.

Sukanka 70 metų nuo žiauriausio pasaulio istorijoje nacistinės Vokietijos ir komunistinės Sovietų Sąjungos karo pradžios. Tai buvo „ideologinis“ karas, nusinešęs dešimtis milijonų žmonių gyvybių. Baltijos šalys ne savo valia tapo dviejų totalitarinių režimų žūtbūtinio karo arena ir auka. 1941 m. vasarą sovietinę Baltijos šalių okupaciją ir aneksiją pakeitė nacistinės Vokietijos okupacija. Sovietines represijas ir terorą pakeitė nacistinis teroras. 70 metų nuo 1941m. birželio 22 d., kai vokiečių kariuomenė sugriovė Lazdijų miestą.

1941 m. birželio sukilimas – tai Lietuvos aktyvistų fronto (LAF) surengtas sukilimas prieš okupacinį Sovietų Sąjungos režimą. Sukilimas buvo pradėtas pirmąją Vokietijos-Sovietų Sąjungos karo dieną – birželio 22 ir vyko savaitę. Sukilėliai sudarė Lietuvos Laikinąją vyriausybę, kuri 1941 m. birželio 23 d. per Kauno radiją paskelbė Nepriklausomos Lietuvos valstybės atkūrimo deklaraciją ir atsišaukimą į lietuvių tautą. Lietuvoje vienintelėje iš sovietų okupuotų kraštų prasidėjus Vokietijos-Sovietų Sąjungos karui kilo ginkluotas sukilimas.

Komentuokite


Lankomumo statistika
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/gintarines/domains/gintarinesvajone.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-mystat/lib/mystat.class.php on line 1252