Warning: Use of undefined constant TXT - assumed 'TXT' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/gintarines/domains/gintarinesvajone.lt/public_html/wp-content/themes/orange_butterfly_outline_ote067/functions.php on line 1323
Šeštadienį darbiečiai palaikys protesto akciją prieš ydingą ir iškreiptą teisinę sistemą Lietuvoje

Šeštadienį darbiečiai palaikys protesto akciją prieš ydingą ir iškreiptą teisinę sistemą Lietuvoje

Neapsikentę teismų savivalės, besitęsiančio teisinio ir politinio susidorojimo bei teisėsaugos institucijų darbuotojų politinių užsakymų vykdymo, Seimo Darbo partijos frakcijos nariai nutarė inicijuoti protesto akciją prieš neteisinius teismų ir prokurorų veiksmus. Šeštadienį visuomenės atstovai ir Seimo nariai: Virginija Baltraitienė, Saulius Bucevičius, Valentinas Bukauskas, Kęstutis Daukšys, Vytautas Gapšys, Vydas Gedvilas, Loreta Graužinienė, Jonas Kondrotas, Dangutė Mikutienė ir Mečislovas Zasčiurinskas organizuoja mitingą prieš ydingą ir iškreiptą teisinę sistemą Lietuvoje.

„Paskutinis lašas, perpildęs mūsų kantrybės taurę, buvo kovo 16 d. Vilniaus apygardos teismo teisėjų kolegijos priimta nutartis, kuri savo šališkumu ir nekompetencija pribloškė ir apstulbino daugumą teisės specialistų Lietuvoje. Lietuvos Respublikos Seimas priėmė, o šalies Prezidentė pasirašė Politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo įstatymo pataisas, kurios įsigaliojo nuo 2012 m. sausio mėn. Pagal naująją tvarką juridiniams asmenims buvo uždrausta finansuoti politines partijas, tačiau tam, kad jos turėtų galimybę egzistuoti ir niekas negalėtų susidoroti su jomis politinėmis priemonėmis užsakant politines bylas, įstatyme buvo numatyta sąlyga, kad „Į valstybės biudžeto asignavimų sąskaitą negali būti nukreiptas jokių laikinųjų apsaugos priemonių taikymas“. Tačiau teismas ir toliau paliko areštą Darbo partijai skirtai valstybės dotacijai, taip atimdamas iš jos galimybę visavertiškai dalyvauti politiniame gyvenime. Kitaip kaip susidorojimu su politine organizacija brutaliais metodais to nepavadinsi. Šis sprendimas parodo mūsų teisinės sistemos degradacijos lygį, kai teismai, vykdydami politinius užsakymus, gali nepaistyti Seimo priimtų ir Prezidentės pasirašytų teisės aktų“, — sako viena iš mitingo organizatorių, Seimo vicepirmininkė, Darbo partijos frakcijos narė Virginija Baltraitienė.

Anot V. Baltraitienės, pamatę, kad teismas yra ne tik šališkas, nekompetentingas, bet ir drįsta nepaisyti Lietuvos Respublikos įstatymų, Darbo partijos Seimo nariai yra tiesiog priversti ginti pačią partiją ir visą Lietuvos teisinę sistemą, rengiant visuotines protesto akcijas, kurios atkreiptų šalies gyventojų bei Europos valstybių dėmesį į nihilistinę teisinę sistemą, susiformavusią Lietuvoje.

„Mes negalime abejingai stebėti, kaip Lietuvos teismų interpretacijos vis dažniau iškreipia įstatymo prasmę arba jį visai paneigia. Įstatymų nepaisymas ir teismų nesugebėjimas jų vykdyti lemia ir ypač menką žmonių pasitikėjimą visa teisine sistema, ir kaip tokio beteisiškumo pasekmę — didėjančią žmonių emigraciją. Jeigu mes norime vadintis civilizuota, europietiška valstybe, privalome užtikrinti nepriklausomų ir nešališkų teismų veikimą. Kitaip Lietuva neturi ateities“, — sako V. Baltraitienė.

Mitingas prasidės šeštadienį, 12 val. Nepriklausomybės aikštėje, Vilniuje. Į jį ketina atvažiuoti ne tik Darbo partijos nariai iš visų skyrių, bet ir kiti žmonės, kurių netenkina padėtis Lietuvos teisinėje sistemoje. Jei po šios pilietiškumo akcijos nebus imtasi jokių priemonių Lietuvos teismų sistemai keisti, mitingo organizatoriai ir dalis Seimo narių neapsiribos šita protesto akcija ir toliau telks visuomenę siekdami Lietuvos teisinės sistemos apsivalymo.

„Turime padaryti galą teismų savivaliavimams, išskirtiniam Lietuvos pseudoelitui ir teismų klaninei sistemai“, — teigia V. Baltraitienė.

Komentuokite


Lankomumo statistika
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/gintarines/domains/gintarinesvajone.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-mystat/lib/mystat.class.php on line 1252