Warning: Use of undefined constant TXT - assumed 'TXT' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/gintarines/domains/gintarinesvajone.lt/public_html/wp-content/themes/orange_butterfly_outline_ote067/functions.php on line 1323
Afganistanas Garliavoje, Klonio gatvėje

Afganistanas Garliavoje, Klonio gatvėje

Kristina Kučinskaitė

2012 m. kovo 24 d.

Klyksmas. Ašaros. Maldos. Kraujas. Grumtynės. Išstumdyti baldai. Būriai policininkų. Vakar Garliavoje, Klonio gatvėje, pustrečių metų Lietuvą drebinanti vadinamoji pedofilijos drama pasiekė kulminaciją – tai, kas vyko Laimutės ir Vytauto Kedžių namuose, priminė jei ne įsisiūbavusį karą, tai bent jo pradžią. Mergaitė buvo traumuota psichiškai ir fiziškai. Pareigūnų prievartą patyrė ir moterys.

Užvakar Kėdainių rajono apylinkės teismui priėmus nutartį, leidžiančią pareigūnams naudoti prievartą prieš tuos, kas trukdys Laimutei Stankūnaitei perduoti jos aštuonerių metų dukrelę, šiuo metu gyvenančią su globėja teisėja Neringa Venckiene ir seneliais, pasklido žinia, kad miniai vėl būtina telkti pajėgas – pradėti budėjimą prie Kedžių namų. Vakar įsitikinta, kad pavojus tikrai buvo pagrįstas.

Kalbas atstojo žaislai

Vakar rytą teisėja N.Venckienė išvyko į darbą, vis dar tikėdamasi, kad L.Stankūnaitė susitikti su dukrele atvažiuos po 16 valandos, kai ji jau bus grįžusi namo. Tačiau L.Stankūnaitė pranešė atvyksianti tada, kai jai pačiai bus patogu.

8 valandą ryto Klonio gatvėje pradėję rinktis Kedžių ir Venckų šalininkai net neįtarė, kad būtent tądien mažajai mergaitei labiausiai reikės jų pagalbos.
Įvykiai neapsakomu greičiu ėmė rutuliotis 9.52 valandą. Tuo metu į N.Venckienės namus atvyko Vaiko teisių apsaugos tarnybos darbuotoja ir psichologė.

Moterys, neradusios namuose teisėjos, nuėjo pas Kedžius. Mergaitė, iki to laiko važinėjusi kieme dviračiu, buvo pakviesta į namo vidų. Lygiai 10 valandą į Klonio gatvę lydima kaukėtų apsaugos darbuotojų atvažiavo L.Stankūnaitė. Ji su dukrele turėjo bendrauti iki 12.30 valandos. Motina su atžala beveik nesikalbėjo, tik žaidė žaidimą. Mergaitė savo žuvusio tėčio Drąsiaus Kedžio tetai Audronei Skučienei pasiguodė nenorinti bendrauti su mama, nes jai tai nusibodo.

"Paraginau vaiką grįžti į kambarį, nes būčiau apkaltinta pasimatymo trukdymu", – sakė A.Skučienė.

Situacija pasitarnavo kėslams

Apsaugos darbuotojai stebėjo, kad susitikimas vyktų sklandžiai. Policijos pareigūnų Klonio gatvėje nebuvo matyti. LŽ žurnalistei paskambinus į antstolės Sonatos Vaicekauskienės biurą pavyko sužinoti, kad ji pareiškė be apsaugos į Kedžių namus nevyksianti. Savo prašymą antstolė neva išdėstė raštu. Tačiau kur nukeliavo S.Vaicekauskienės raštas, negalėjo atsakyti nei Kauno vyriausiojo policijos komisariato (VPK) atstovė spaudai Kristina Dzindziliauskaitė, nei Policijos departamento atstovas spaudai Ramūnas Matonis. "Policija nevykdo apsaugos funkcijos. Tik palaiko viešąją tvarką ir pašalina jos trikdžius", – LŽ paaiškino R.Matonis. Į klausimą, ar S.Vaicekauskienė į Kedžių namus bus palydėta pareigūnų, niekas atsakyti negalėjo.

Tačiau netrukus, net ir be dingusio rašto, ore pakibęs klausimas paaiškėjo. Antstolė Klonio gatvėje pasirodė 11 valandą. Ją lydėjo Kauno apskrities VPK Prevencijos skyriaus viršininkas Tauris Stauskis. Tik vėliau paaiškėjo, kad S.Vaicekauskienė buvo kategoriškai nusiteikusi įvykdyti teismo nutartį ir mergaitę žūtbūt perduoti motinai. Situacija buvo palanki, nes namuose nebuvo N.Venckienės, vyko L.Stankūnaitės ir mergaitės susitikimas, stebimas Vaiko teisių apsaugos tarnybos specialistės bei psichologės.

Negeri ženklai

Nors žmonės nežinojo, kas vyksta Kedžių namuose, jie ėmė būriuotis ne už tvoros, o kieme. Netrukus pasirodė greitosios medicinos pagalbos automobilis, nes L.Kedienei pasidarė bloga. Apžiūrėję moterį ir suteikę jai pagalbą medikai išvyko. Tuomet į Klonio gatvę sulėkė bent šeši policijos pareigūnų ekipažai – grėsmingai atrodantys vyrai susiderino veiksmus ir išsirikiavo Kedžių kieme, iš savo kūnų suformavę tunelį. Buvo akivaizdu, kad iš pastato norima išvesti mergaitę.
Tačiau tuomet prasivėrė namo durys ir pasigirdo mergaitės klyksmas bei grumtynių garsai, o vaiko senelis V.Kedys per atvirą langą ėmė šauktis žmonių pagalbos. Policija skubiai apsupo namą ir niekam neleido prie jo prisiartinti.

Greitosios pagalbos automobilis grįžo dar sykį. Šįkart – apžiūrėti nukentėjusios mergaitės.

Prievarta prieš moteris ir vaikus

Kieme pasirodė A.Skučienė. Moters lūpa kraujavo, klibėjo priekinis dantis. Ji pasakė, kad pastate įvyko grumtynės, ir paprašė neleisti į ligoninę išvežti mergaitės. Kiek vėliau A.Skučienė atskleidė, kad apsaugos darbuotojams ir antstolei pradėjus tartis, kaip išvežti mergaitę pas motiną, mažametė atsisakė su ja vykti. Vienas iš mažametę turėjusių saugoti apsaugininkų staiga čiupo ją. Ginti mažametės stojo A.Skučienė ir L.Kedienė. Mergaitė parkrito ant žemės ir priešinosi ją bandžiusiems pačiupti apsaugininkams bei už kojų tempti mėginusiai mamai. Pasak A.Skučienės, mergaitei buvo sužalotas pilvas ir kaklas.

Brutalaus elgesio proveržį nutraukė tik Vaiko teisių apsaugos tarnybos atstovės. Jos pareiškė, kad esant tokiai situacijai vykdyti Kėdainių rajono apylinkės teismo sprendimo dėl mergaitės paėmimo neįmanoma.

"Jei ne specialistė, mums būtų nieko nepavykę, – sakė A.Skučienė. Moteris apgailestavo, kad politikai rūpinasi tik savo interesais, o į tokią mažo žmogaus dramą stengiasi nereaguoti. "Klonio gatvėje vyksta tragedija, o aukštus postus užimantys ponai nieko nemato," – apgailestavo A.Skučienė.

Maldos ir ašaros

Girdėdami per langus tik triukšmą ir klyksmus Kedžius bei mergaitę palaikantys žmonės pradėjo melstis ir verkti. Daugelis moterų kreipėsi į pareigūnus ir bandė jiems priminti pilietines bei žmogiškąsias pareigas. Atmosfera vis labiau kaito, aštrėjo.

Prieš pat vidurdienį iš Kedžių namų S.Vaicekauskienė išvyko be mergaitės. Antstolė tvirtino, kad teismo sprendimą sutrukdė įvykdyti mažametės seneliai. Paklausta, ar Kedžių namuose tikrai buvo smurtauta, ji tarstelėjo: "Ten seneliai grūmėsi tarp savęs." Tolimesnių savo veiksmų ji nekomentavo.

Netrukus iš pastato išėjo ir L.Stankūnaitė. Žmonėms šaukiant "gėda" ir garsiai plojant ji buvo palydėta į automobilį. Tiesa, niekas neatkreipė dėmesio į tai, kad L.Stankūnaitė iš Klonio gatvės neišvyko, o liko laukti advokato Gintaro Černiausko. Antrą sykį į Kedžių namus ji grįžo jau su juo, tačiau pastato viduje užtruko trumpiau nei 10 minučių. Šįsyk minia L.Stankūnaitę palydėjo keiksmais.

"Neįsivaizduoju, kaip teismo sprendimas gali būti įvykdytas geruoju", – sakė G.Černiauskas. – Esu prašomas išeiti iš Kedžių namų, su manim nesikalbama. Na, jei šiandien mergaitės ir negalima paimti, nes ji sutrikusi ir nukentėjusi, kada tai bus galima padaryti?". Advokatas buvo priverstas pripažinti, kad mergaitė nenori niekur eiti. Kaip toliau elgsis L.Stankūnaitė ir S.Vaicekauskienė, jis atsakyti negalėjo, tik paaiškino, kad dėl to dar bus tariamasi.

Prievartą paliudys įrašas

Namo iš darbo parskubėjusi ir vėliau į kiemą išėjusi N.Venckienė žurnalistams patvirtino, kad smurtavo mergaitę turintys apsaugoti apsaugos darbuotojai. Ji paaiškino atsisakysianti tokių "saugotojų" paslaugų. Be to, vakar mergaitė buvo išvežta apžiūrėti teismo medicinos ekspertui, kad būtų nustatyti ir įvertinti jos patirti sužalojimai. Šoką ir stiprų sukrėtimą patyrusi mažametė globėjos nenorėjo išleisti, laikė apsikabinusi ir verkė.

"Mums tvirtino, kad prievarta vaiko atžvilgiu nebus naudojama, tačiau atsitiko visiškai priešingai. L.Stankūnaitė ir vienas ar du apsaugos darbuotojai mergaitę tempė, traukė. Viskas yra užfiksuota. Kai pamatysite įrašą, neteksite žado", – sakė N.Venckienė.

Vakar globėja kreipėsi į atsakingas institucijas, ji prašė dėl smurto pradėti ikiteisminį tyrimą apsaugos darbuotojams ir L.Stankūnaitei.

Vakar apie 17 val. į tinklalapį "Youtube.com" buvo įdėtas vaizdo įrašas, nufilmuotas tuo metu, kai Kedžių namuose vyko kraują stingdanti drama. Jame matyti, kaip ant žemės guli klykianti mergaitė, kurią savo kūnu saugo močiutė, o vaiko teisių apsaugos specialistė bando nuraminti besistumdančius žmones ir reikalauja palikti vaiką ramybėje.

Šaltinis: www.lzinios.lt

Komentuokite


Lankomumo statistika
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/gintarines/domains/gintarinesvajone.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-mystat/lib/mystat.class.php on line 1252