Warning: Use of undefined constant TXT - assumed 'TXT' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/gintarines/domains/gintarinesvajone.lt/public_html/wp-content/themes/orange_butterfly_outline_ote067/functions.php on line 1323
Klanas sujudo

Klanas sujudo

2012-03-29

Šiandien Seime įvyko Darbo partijos frakcijos narių spaudos konferencija, kurią organizuoti paskatino Konstitucinio Teismo (KT) pirmininko Romualdo Urbaičio išsakyta nuomonė apie tai, kad praėjusį šeštadienį mitingą prieš ydingą ir iškreiptą teisinę sistemą organizavę darbiečiai pademonstravo nepagarbą teisminei valdžiai.

Spaudos konferencijoje darbiečiai atmetė KT pirmininko kaltinimus ir pateikė daug ydingos ir iškreiptos Lietuvos teisinės sistemos pavyzdžių, patvirtinančių jų išsakytus nuogąstavimus.

„Uždaras teismų ratas vadina bet kokį nuomonės išsakymą kišimusi į teisinės sistemos darbą. Mitinge mes išsakėme savo poziciją – teisinė sistema yra ydinga ir iškreipta, ir mes nebijome to pakartoti. Kai Darbo partija siūlo išvalyti ir pakeisti teisinę sistemą, įteisinti teisėjų atsakomybę – išsigąsta visas klanas. Pirmasis sujudo KT pirmininkas, tad noriu jo paklausti – ko bijote, pirmininke?“, – klausė Seimo vicepirmininkė Virginija Baltraitienė.

Šiems žodžiams pritarė ir Seimo Darbo partijos frakcijos Seime seniūnas Vytautas Gapšys. Pasak parlamentaro, Lietuvos teisinė sistema dažnai remiasi ne Seimo priimtais įstatymais, o privačiais „pakalbėjimais“.

„Dar 2006 m. atsistatydinęs Aukščiausiojo Teismo teisėjas Valentinas Mikelėnas žiniasklaidai teigė, kad iš užimamų pareigų traukiasi norėdamas laisvai kalbėti apie valstybės ir visuomenės problemas. Anot jo, Lietuvoje yra trys problemos, trikdančios teismų darbą, o jas sprendžiant reikia išvalyti dabartinį teisėjų korpusą nuo nekvalifikuotų ir nesąžiningų teisėjų, užtikrinti normalias darbo sąlygas sąžiningiems ir kvalifikuotiems teisės specialistams bei užkirsti kelią ateityje į teisėjų gretas pakliūti nekvalifikuotiems ir nesąžiningiems specialistams. Be to, šis teisėjas yra teigęs, jog mūsų šalies teisinėje sistemoje korumpuotų teisėjų gali būti net apie pusę. Spaudoje yra begalė tai patvirtinančių publikacijų. Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitete prezidentūros atstovų klausiau apie žiniasklaidoje minimus teisėjų korupcijos atvejus, tačiau visi nuleidę akis tyli. Kyla klausimas – ar tokia sistema nėra ydinga? Ar tokios sistemos norime ir siekiame?“, – kalbėjo V. Gapšys.

Seimo narys teigė, kad rengdama mitingą partija labai aiškiai pasisakė esanti prieš ydingą, iškreiptą teisinę sistemą, prieš tokius teisėjus, kurie neturi teisės dirbti ir spręsti žmonių likimų. Pasak V. Gapšio, partijos nariai siekia, kad būtų laikomasi įstatymų ir Konstitucijos. Teismai Lietuvoje turi būti nešališki. Jeigu reikės, Seimo nariai pasiruošę visomis konstitucinėmis priemonėmis to reikalauti.

Darbo partijos frakcijos narė Dangutė Mikutienė, kalbėdama apie Lietuvoje egzistuojančią teisinę sistemą, pažymėjo, kad ne tik tiesiogiai iš žmonių sužino apie teisinės sistemos trūkumus, bet net ir internete galima rasti rekomendacija kiek, kam ir už ką mokėti.

„Kas griauna valstybės pamatus? Kas rašo tą destrukcijos anatomijos scenarijų? KT teisėjai yra tvirtinami Seime, tačiau kai į šios institucijos langus lėkė plytos, nė vienas nepareiškė jokio pareiškimo, o kai Darbo partijos frakcija susirinko prie Seimo, sugiedojo himną, „Viešpaties leliją“ ir garsiai pasakė tai, ką seniai šnabžda ir ošia visa Lietuva, sulaukėme net dviejų pareiškimų. Politikuoti ir kištis KT nedera. O mes, kaip tautos atstovai, privalome pasakyti tai, ką girdime iš Lietuvos žmonių. Viliuosi, kad tai, kas dabar prasidėjo, įkvėps žmonėms vilties ir pasitikėjimo. Visi turime garsiai kalbėti ir nereikia žemintis, kiekvienas turime savo pareigas, funkcijas ir atsakomybę. Tiesa yra viena, ji negali turėti jokių versijų“, – neabejoja Seimo narė.

Darbo partijos pirmininkas Viktoras Uspaskich, neabejodamas, kad demokratinėje valstybėje negali būti apribota teisė susitikti su rinkėjais, pateikė daug pavyzdžių, kaip teismai taiko dvigubus standartus ir iškreipia įstatymus.

„Neprisimenu kito tokio atvejo, kad KT pirmininkas šitaip žaibiškai sureaguotų į kokį nors įvykį. Klanas labai greitai susirinko, nes vienintelė Darbo partija išdrįso pasakyti tiesą apie dvigubus teismų taikomus standartus, apie visą ydingą ir iškreiptą teisinę sistemą Lietuvoje. Pasirodo, savo pareiškimais mes išjudinome visos valstybės pagrindus! KT pirmininkas nepatingėjo savo pastabų nusiųsti Seimo vadovei. Tačiau kur buvo tas pirmininkas, kai apklausiant Darbo partijos byloje besilaukiančią liudininkę, kuri negalėjo prisiminti trejų metų senumo įvykių, prokuroras su teisėju ją nusiuntė į psichiatrijos ligoninę? Kur buvo tas teismo pirmininkas, kai dėl buhalterijos bylos prieš rinkimus man buvo apribotos galimybės susitikinėti su rinkėjais? Kur jis buvo, kai prokuroras viešai pareiškė, kad jo tikslas – sunaikinti Darbo partiją? Nė į vieną iš šių faktų teisėjų atstovai nesureagavo, nes Darbo partija nepriklauso klanui, todėl jai, pasirodo, galima taikyti kitus standartus“, – teigė V. Uspaskich.

Pasak Darbo partijos pirmininko, jokio teisingumo Lietuvoje nėra.

„Didžiausias Lietuvos istorijoje užstatas buvo skirtas Darbo partijai. Londono teismas išleido trijų milijardų litų iššvaistymu kaltinamus buvusius SNORO savininkus vos už 300 tūkst. litų. O man, byloje, kurioje net negalėjau būti kaltinamasis, Lietuvos teismas paskyrė pusantro milijono litų užstatą, nes esu Darbo partijos pirmininkas. Kur KT pirmininko komentarai? O ką jau kalbėti apie specialiai marinamą „Mailiaus“ bylą? Tylu. Nes teisingumas baigiasi ten, kur prasideda šiuo metu valdžioje esančių politikų interesai. Apie visa tai Darbo partija nesiruošia tylėti“, – tvirtino Darbo partijos pirmininkas.

„Teismų marionetėms skaudu, kad varome juos nuo lovio, todėl ir esame įsukti į nesibaigiančius teismų procesus. Tačiau mes nepasiduosime. Tai – ne pabaiga ir neteisingumas nenugrims užmarštin. Jei nebus imtasi realių veiksmų, imsimės neterminuotų protesto akcijų, jau ruošiami dokumentai „Gėdos savaitės“ projektui. Turime parodyti, kokia ydinga teisinė sistema įsigaliojusi Lietuvoje ir padaryti jai galą. Jei į Vilnių suvažiuotų visi, nukentėję nuo jos – palapinės nusidriektų nuo Seimo iki prezidentūros ir dar toliau. Laikas atsakyti už klaidas. Standartai turi būti vienodi visiems“, – neabejoja V. Uspaskich.

Komentuokite


Lankomumo statistika
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/gintarines/domains/gintarinesvajone.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-mystat/lib/mystat.class.php on line 1252