Paieška
Draugai
 • Antrasis pasaulinis
 • Grenadierius
 • Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos Vilniaus apskrities skyrius
 • Lietuvos Laisvės Kovotojų Sąjunga
 • Lietuvos sąjūdis
 • Nepriklausomybės gynėjų sąjunga
 • Pomėgis
 • Projektas
 • Rytų frontas
 • Tauta ir tėvynė
Rekomenduojame
 • „Lietuvių namai“ Seinuose
 • Asmeninis treneris
 • Dainavos gidas
 • Genealogija
 • Karinė apranga
 • Karštas komentaras
 • Lietuvos lokaliniai tyrimaI
 • Miroda
 • Obelių paminklas
 • Renginiai Alytuje
 • Sena.lt
 • Stovyklavietės
Archyvai

Be melo

Dr. Rūta Gajauskaitė,
kriminologė

gajauskaitePraėjusį sekmadienį, t.y. vasario 9 d., minint pirmojo plebiscito Lietuvoje faktą, šalies šviesuomenė aptarė valstybės problemas ir nužymėjo būdus tiems vargams išvargti.

Pažymėtina, kad susirinko skirtingų pažiūrų, specialybių ir tautų atstovai, tačiau su vieningu tikslu – apginti šalies Konstitucijoje įtvirtintus gyvenimo principus, tai yra atstatyti ir apsaugoti konstitucinę valstybės santvarką nuo… – savo nuosaviausios valdžios savivalės ?!! Ir tai pradėta buvo pačiame forume, nuo paties pagrindinio principo – tiesos sakymo.

Štai, kad ir artėjantys prezidento rinkimai – viena iš pretendentų D. Grybauskaitė pasiskelbė savo rinkiminės kampanijos rinkimų sąskaitą ir pasiprašė paramos, nors pati deklaruoja apie 2 mln. turto turinti! Tame tarpe – 1 mln. litų sąskaitą. Argi tai ne aukščiausias politinis melas (mimikrija vadinamas), kai milijonierius prašo pagalbos iš savo nukrizintų ubagų?

Forumo „Už valstybę be melo“ dalyviai suskaičiavo visas valdžios savivalės apraiškas, pradedant teisėtvarkos, ypač Konstitucinio Teismo, būtent tik sistemos gynimu, o ne teisingumo Tautai siekio, ir nebaigiant savarankiška ir atsakinga ūkine veikla, vietoj dabar egzistuojančio korupcinės monopolijos diktato.

Pradedant Konstituciniu Teismu, kurio uždavinys yra derinti įstatymus su konstitucinėmis nuostatomis, deja, šiandien jau pretenduojančio į „neklystančio dievo“ postą, diktuojančio Tautos išrinktam Seimui.  Išdiskutuota išvada viena – kam reikalingas ir naudingas toks Konstitucinis Teismas? Tik „Pakso epopėjoms“ pagrįsti. Tuo tarpu daugelyje pasaulio valstybių šią funkciją sėkmingai atlieka Aukščiausiasis Teismas. Ne politinis, o teisinis darinys.

Eliminavus Konstitucinį teismą, išvengiame politikavimo teisėkūroje, teisingume ir dar sumažiname biurokratijos apimtis bei sutaupome 1 milijoną litų kasmet!

Biurokratiją sumažinti žadėjo beveik visi renkami, bet išrinkti – pažadus pamiršo. Antai, tiktai „krizinis“ premjeras žadėjo 30 proc. apkarpyti valstybės valdymo aparatą, bet … tęsėjo tik 12 proc. Tuo tarpu valstybė neteko 1 milijono gyventojų, todėl ir valdančiųjų turėtų būti bent jau proporcingai mažiau. Bet … kaip buvome ES su didžiausiu valdžios aparatu, taip ir likome. Kaip buvome su didžiausiu skirtumu tarp valdančiųjų ir dirbančiųjų algų – taip ir likome. Ir nei pažadai, nei Tautos valia – valdžiai nesvarbu!

Tačiau ir labiausiai apsunkintomis sąlygomis (10 kartų didesnių nei ES reikalaujamų parašų referendumui), vis tik Tauta pasakė: „NE- AE!“ ir „NE ŽEMĖS IŠPARDAVIMUI!”, kas rodo ypatingą Lietuvos gyventojų pilietiškumą ir sukėlė paniką susiformavusiai ir įsigalėjusiai valdžiai.

O kas bus, jei Tauta pakeis Rinkimų įstatymą ir išbrauks sąrašinius? Taigi apsimelavę senbuviai nebus išrinkti. O kas bus, kai sumažins Seimo sudėtį perpus? Tiek pagal sumažėjusį gyventojų skaičių, tiek ir pagal Seimo posėdžiuose dalyvaujančių skaičių? Taigi biudžeto išlaidos sumažės perpus, bus iš ko mamų pašalpas padidinti, vaikelių duonelei paskalsinti. O kas bus, kai perpus mažesnis Seimas perpus sumažins ir biurokratiją? Taigi ir pensijoms atstatyti lėšų užteks ir dargi policininkus apauti batais liks.

Forumo dalyviai ypatingą dėmesį skyrė savivaldai, bendrų finansų tvarkymui ir viešam biudžeto svarstymui. Bet svarbiausias susirinkusiųjų rūpestis buvo Tauta. Per prievartą „išsivaikščiojusi“ po pasaulį, bet milijardinėmis sumomis remiantį likusius tėvynėje vaikus, tėvus ir senolius. Taigi, naikinamos Tautos likimas ir išlikimas, pradedant demografinių tendencijų taisymu ir Tautos kultūros paveldo išsaugojimu, kūrybinių galių stiprinimu, tuo užtikrinant savo išlikimą. Nacionaliniu prioritetu privalo būti Tautos kalba, kūryba, kultūra, mokslas ir švietimas bei pagarba praeities aukoms ir didvyriams.

Tuo tarpu net sostinės pagrindinės aikštės (pvz. Lukiškių) laukia-nesulaukia laisvės kovų įamžinimo. Vietoj to vis grasinamasi Gugenhaimo šiukšlynu ar įgyvendintais „kanalizacinių vamzdynų“ paminklais paupiuose… O jau apie „nusiorientavusių“ neteisėtomis politinėmis akcijomis (eitynėmis) neverta ir šnekėti – juos tvirtai gina tegu ir basi, bet valdiški policininkai. Pati žvėriškiausia valdžios „teisėsauginė“ akcija, ginant lytines mažumas, buvo Klonio gatvės šturmas Garliavoje.

Štai kokią „melo mimikriją“ pademonstravo Prezidentė D. Grybauskaitė savo priesaikai – visiems būti lygiai teisingai!!! O jei dar pridėti referendumo „AE–NE!” ignoravimą, ar valstybinės paslapties nutekinimą – tai net triguba apkalta išeina? Bet jos atžvilgiu taip pat neveikia lygiai teisingas principas…

Melas aukščiausiame valstybės lygyje plinta ir valdžios piramidės šonais žemyn. Ir Konstitucinio Teismo „dievų“ neteisingais išaiškinimais ir Aukščiausiojo Teismo „pūlinių“ įvardžiais apdovanojimą imunitetą turintiems, ir slaptu Biudžeto svarstymu, ir nuo alkoholizmo besigydančių seimūnų globa, vietoj sergančių Lietuvos vaikų, ir, ir,  ir…

Beje, forume „Už valstybę be melo“ buvo pastebėta, kad ir Anglijos „Geležinė Ledi“ – Margarita Tečer – savo knygoje panašius faktus apie ašaras ir košmarus ES, ne tik pastebėjo, įvardijo, bet ir, apibendrinus, labai griežtas išvadas apie ES demokratiją pateikė! „Atėjo laikas, kuomet pasaulis privalo pagaliau pažvelgti į jį (ES virš valstybės sukūrimą) atviromis akimis: jeigu galima, jį sustabdyti, jeigu ne – jį apriboti ir su juo susidoroti“. Geležinė ledi irgi įtarė didelę ES apgaulę, materialistinį gudravimą ir korupciją. Ši įžvalga atėjo tik po 50 metų narystės ES.

Lietuvos šviesuomenė apsižiūrėjo jau po 8 metų ES narystės ir ryžosi sustabdyti šį valstybinio melo procesą – tam Tauta turi konstitucinius įgaliojimus, referendumo būdu išreikšti savo valią, kurią visgi sena nomenklatūra išmoningai atiminėja. Nes sustabdžius valstybinio melo procesą, galima būtų ir apriboti – tiek Konstitucinio Teismo „dieviškumą“, tiek Aukščiausiojo Teismo „supūliavimą“ bei Seimo tik pusėtiną dalyvavimą teisėkūroje ar generalinio prokuroro įstatymų vykdymo priežiūros imitavimą. Apribojus grupinių ir klaninių interesų „gynėjų bei sargų“ galias, galima būtų ir susidoroti su Lietuvos valstybės vidaus griovėjais, bei Tautos naikintojais.

Visos valstybės veiklos prioritetu turėtų tapti Tautos interesai, jos išlikimo, klestėjimo ir ateities kūrimas. Juk būtent valstybė yra Tautos namai, kuriuose susidaro sąlygos tautinei kultūrai, ugdančiai Tautos genijus ir įgalinančiai tarptautinį pripažinimą ir bendradarbiavimą.

2014 02 13

www.llks.lt

Komentuokite


Lankomumo statistika
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas