Paieška
Draugai
 • Antrasis pasaulinis
 • Grenadierius
 • Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos Vilniaus apskrities skyrius
 • Lietuvos Laisvės Kovotojų Sąjunga
 • Lietuvos sąjūdis
 • Nepriklausomybės gynėjų sąjunga
 • Pomėgis
 • Projektas
 • Rytų frontas
 • Tauta ir tėvynė
Rekomenduojame
 • „Lietuvių namai“ Seinuose
 • Asmeninis treneris
 • Dainavos gidas
 • Genealogija
 • Karinė apranga
 • Karštas komentaras
 • Lietuvos lokaliniai tyrimaI
 • Miroda
 • Obelių paminklas
 • Renginiai Alytuje
 • Sena.lt
 • Stovyklavietės
Archyvai

Pėsčiųjų žygis „Birutiečiai 2014“ sukvietė virš 400 dalyvių

Gintaras Lučinskas

Birutieciu zygio marsrutaiGarbė priklauso žmogui, kuris yra veiksmo centre… Kuris stengiasi iš visų jėgų ir aukojasi vardan užsibrėžto tikslo… Kuriam didžiausias nusivylimas būna tuomet, kai nepavyksta tikslo pasiekti, nepaisant visų pastangų ir ryžto. Jo vieta niekada nebus šalia baikščių sielų, kurios nežino nei pergalės džiaugsmo, nei pralaimėjimo kartėlio.

Išugdyta ištvermė visų pirma yra menas nepalūžti, išlikti, kad ir į kokią sudėtingą gyvenimo situaciją patektum. Psichologinis pasirengimas yra lygiai toks pats svarbus, kaip ir fizinė ištvermė bei žinios. Kiekvienas privalo žinoti, kaip pasirūpinti savo sveikata ir kaip, susirgus ar susižeidus, gydyti save, o prireikus ir kitam padėti. Kiekvienas taip pat privalo sugebėti išlaikyti stabilią moralinę būseną ne tik savo, bet ir tų kurie yra kartu su mumis.

Žygiavimas yra paprasčiausias ir pagrindinis žmogaus atliekamas pratimas; sporto šaka, kurią gali kultivuoti bet kuris galintis eiti žmogus, tinkama žmogaus kūnui ir protui lavinti; sportas, kuris suartina žmones tiek tautiniu, tiek ir tarptautiniu lygiu, skatina tarpusavio supratimą, leidžia žmonėms pamatyti gamtos harmoniją ir suprasti, kad natūralūs jos ištekliai yra riboti ir aplinka turėtų būti saugoma. Pėsčiųjų žygiai skatina fiziškai tobulėti, ugdo ištvermę, padeda plėtoti gerus kariuomenės ir visuomenės santykius.

DSCF4568Rugsėjo 20 dieną Alytuje vyko pėsčiųjų žygis – „Birutiečiai 2014“, kurį organizavo Pėsčiųjų klubas „Birutiečiai“. Žygio rėmėjai ir partneriai: Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalionas ir Pėsčiųjų žygių asociacija. Žygis skirtas Didžiosios kunigaikštienės Birutės vardo suteikimo ulonų batalionui 20-mečiui paminėti. Bus siekiama, kad šis žygis taptų tradiciniu.

Dalyvių susirinko 427 iš visos Lietuvos: kariškiai, policininkai, šauliai, moksleiviai, sveikuoliai. Žygeiviai rinkosi 26 ar 40 km žygio maršrutus.

Žygio dalyviai per nurodytą laiką turėjo įveikti numatytą atstumą, tarpusavyje nesivaržant. Žygio metu buvo draudžiama naudotis bet kokiomis transporto priemonėmis arba bėgti. Karių ir statutinių valstybės tarnautojų uniforma privalo būti tvarkinga, dėvima laikantis Uniformos dėvėjimo taisyklių. Civiliams taip pat būtina dėvėti tvarkingą sportinę ar civilinę aprangą. Žygio dalyviai galėjo sustoti poilsiui kada panorėję, tačiau svarbu grįžti iki nustatyto vėliausio finišo laiko. Visoje žygio trasoje įkurti kontrolės punktai, kur žygio dalyvių kortelėse buvo daromos atžymos.

Kelionė pėsčiomis prasidėjo šeštadienio rytą 10 val. Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalione. Žygeivius pasveikino ir sėkmės bei ištvermės linkėjo ulonų bataliono vadas plk. ltn. Mantas Paškevičius, Lietuvos Seimo narys Raimundas Markauskas, Pėsčiųjų klubo „Birutiečiai“ prezidentas vyr. srž. Linas Genys.

DSCF4570Oro sąlygos buvo palankios, trasa nusitęsusi miškingomis vietovėmis. Žygio metu buvo svarbu ne tik valios pastangos, ištvermė, tvarkinga avalynė, geriamas vanduo, bet ir draugų palaikymas.

Renginio organizatoriai pasistengė, kad žygeiviai keliaudami Alytaus apylinkėmis turėtų galimybę geriau pažinti Alytaus miestą bei jo istorinę praeitį. Žygio trasos nusidriekė itin vaizdingomis vietovėmis Vidzgirio botaniniame draustinyje, Sudvajų ir Muiželėnų miškuose, Nemuno pakrantėmis, kurių paviršius išraižytas upės link ištįsusių stačiašlaičių griovų.

DSCF4577Vidzgirio miške aplankėme memorialą holokausto aukoms atminti, žingsniavome Vidzgirio botaninio draustinio Ekologiniu pažintiniu taku, kopėme į Radžiūnų piliakalnį, ėjome Nemuno pakrantėmis. Kaniūkų tiltu perėję į dešnyjį Nemuno krantą grožėjomės Moterties upelio pralaida-tuneliu, Nemune stūksančiu Klebono akmeniu, perkopėme per buvusio geležinkelio tilto pylimą, stebėdami kaip buvusioje tilto vietoje statomas naujasis pėsčiųjų ir dviračių tiltas. Alytupio slėniu pasiekėme Alytaus piliakalnį, menantį 14 a. kryžiuočių ir lietuvių kovas. Pailsėję ant Vienuolyno kalno toliau siekėme savo tikslo karininko Antano Juozapavičiaus tiltu pereidami į kairyjį Nemuno krantą. Netrukus pasiekėme Dainų slėnį ir užlipę pylimu į viršų, eidami Sveikatos taku grožėjomės abiejose jo pusėse telkšančiais Dailidės ežerėliais. Finišavome ulonų bataliono Ramovėje, kuri įsikūrusi seržanto Arūno Jarmalavičiaus vardu pavadintose kareivinėse.

DSCF4588Visi dalyviai, įveikę pasirinktą (26 ar 40 km) atstumą, buvo apdovanoti diplomais bei medaliais. Prizininkų nebuvo, nes laimėjo visi, kurie įveikė pasirinktą žygio trasą.

Finišavę žygeiviai galėjo pasistiprinti kareiviška koše, atsigaivinti arbata – tuo pasirūpino renginiai organizatoriai.

Karininko Antano Juozapavičiaus šaulių 1-osios rinktinės Giedriaus Matulionio 3-ios kuopos vadas Ramūnas Šerpatauskas pasidalijo įspūdžiais. Iš Druskininkų atvyko 15 jaunųjų šaulių, kurie tokiu būdu ne tik paminėjo Didžiosios kunigaikštienės Birutės vardo suteikimo ulonų batalionui 20-metį, bet ir pasinaudojo proga įvertinti savo fizines galimybes. 26 km žygiui specialiai ruoštis nereikėjo, nes jaunieji šauliai sistemingai atlieka 20 km žygius. Kuopos vadas pripažino, kad žygio trasa sudėtinga, bet įdomi. Sunku buvo kopti į piliakalnius, tačiau nuo jų pamatyti vaizdai taip džiugino akis, kad pasimiršdavo visas nuovargis. R. Šerpatausko teigimu, tokie žygiai labai reikalingi, nes yra viena iš jaunimo bendravimo formų ir aktyvaus laisvalaikio praleidimo būdų. Jis prasitarė, kad druskininkiečiai šauliai planuoja 2015-ųjų vasaros pradžioje atkartoti 1923 m. kovo 23 d. Lietuvos kariuomenės 11-ojo pėstininkų pulko I-o bataliono karių ir vietinių šaulių žygį iš Leipalingio į Varviškės kaimą, kur tuo metu buvo likviduota prolenkiška „Varviškės respublika“.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAKarininko Antano Juozapavičiaus šaulių 1-osios rinktinės šaulys, Alytaus miesto savivaldybės tarybos narys Edmundas Čečėta po žygio teigė, kad jam toks žygis ne pirmas, todėl specialus pasirengimas nereikalingas, svarbiau yra emocinis nusiteikimas. Žygio metu turi reikšmės gera kompanija ir tvarkinga avalynė. E. Čečėta sakė: „Trasoje „vedžiau ekskursiją“ kauniečiams – pasakojau apie įžymias vietas, apie karininko Antano Juozapavičiaus žūtį ir Lietuvos savanorių kovas su raudonarmiečiais 1919 m. vasarį Alytuje. Žygyje dalyvavo ir 11 Alytaus jaunųjų šaulių, kuriems jokių problemų nekilo. Šauliai yra gerai fiziškai pasirengę, nes vasarą atlikdavome daugiau kaip po 20 km žygius, bet tada dienomis karštis siekdavo 30 laipsnių.“

Komentuokite


Lankomumo statistika
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas