Warning: Use of undefined constant TXT - assumed 'TXT' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/gintarines/domains/gintarinesvajone.lt/public_html/wp-content/themes/orange_butterfly_outline_ote067/functions.php on line 1323
Garbingą sukaktį iki pavasario primins edukacinė paroda

Garbingą sukaktį iki pavasario primins edukacinė paroda

Aldona Kudzienė

Alytaus šaulių rinktinės įkūrimo 95-ųjų metinių šventė Dzūkijos sostinėje prasidėjo mišiomis Šv. Angelų Sargų bažnyčioje. pagerbtas žuvusiųjų už laisvę atminimas – padėta gėlių ant karininko Antano Juozapavičiaus kapo, prie paminklo už Lietuvos laisvę žuvusiems šauliams, tarpukariu nužudyto šaulio mokytojo Juozo Bloznelio paminklo. kraštotyros muziejuje vyko šiandieninių šaulių pagerbimas bei parodos „Lietuvos šaulių sąjungos Alytaus rinktinei – 95 metai“ pristatymas.

Įvertinta šaulio Gintaro Lučinsko veikla

1956691_632167403571644_4342310268532862075_oKraštotyrininkas, šaulys Gintaras Lučinskas susirinkusiems pristatė Alytaus šaulių rinktinės įkūrimo ir atkūrimo istoriją, apžvelgė jos aktyvo veiklą įvairiais laikotarpiais. Lietuvos šaulių sąjungos vado pavaduotojas pulkininkas leitenantas Gintautas Zaura, sveikindamas Dzūkijos šaulius, paminėjo juos kaip stipriausius šalies grandinėje. Ir ne tik praeityje jie buvo stipriausi, bet ir dabar.

G. Zaura Lietuvos šaulių sąjungos vado įsakymu už sąžiningą, uolų pareigų vykdymą, aktyvų ilgametį visuomenės pilietinį-patriotinį ir tautinį ugdymą, siekiant bendrų tikslų Tėvynės labui III laipsnio Šaulių sąjungos pasižymėjimo ženklu „Už nuopelnus Šaulių sąjungai“ apdovanojo atsargos leitenantą, aktyvų šaulį G. Lučinską.

10699821_632167243571660_5889880437715352011_oKarininko A. Juozapavičiaus pirmąją šaulių rinktinę 95 metų įkūrimo sukakties proga sveikindamas Alytaus miesto meras Jurgis Krasnickas pažymėjo: „Jūs esate patriotizmo ir pilietiškumo mokykla. Meilė ir patriotizmas teka jūsų gyslomis. Linkiu, kad nereikėtų niekam įrodinėti, jog mylite tėvynę ir esate visuomet pasiruošę ją ginti.“

Miesto vadovai J. Krasnickas ir vicemerė Nijolė Makštutienė pasidžiaugė, kad miesto savivaldybė Krašto apsaugos ministerijos įvertinta apdovanojimu „Už dėmesį augančiai tėvynės gynėjų kartai“. „Mes tik inicijavome, o mintis įkurti jaunųjų šaulių klasę, kuri kitais mokslo metais pradės veikti Putinų gimnazijoje, yra pačių šaulių, – teigė vicemerė.

Alytaus miesto mero J. Krasnicko ir Alytaus rajono savivaldybės mero Algirdo Vrubliausko padėkos raštai pradžiugino aktyvius šaulių veiklos narius, taip pat ir Lietuvos šaulių sąjungos Karininko Antano Juozapavičiaus šaulių 1-osios rinktinės vadą atsargos kapitoną Skirmantą Valatkevičių.

Edukacinė paroda – iki pavasario

10603889_632168200238231_7391031366658300594_oŠaulių atvyko pasveikinti ir Seimo narys Algis Kašėta. Svečias tikino esąs daugiau šaulys negu seimūnas. Kaip istorikas, besidominantis partizaniniu karu, A. Kašėta gerai įvertino ir aktyvią tuometinę veiklą. Jis prisiminė šios organizacijos atkūrimo pradžią Varėnoje ir Alytuje. Šauliai, jo teigimu, buvo pastebimi bei svarbūs ir 1991 metais. „Šiandieninių įvykių fone nė viena organizacija nesulaukia tiek jaunimo dėmesio kaip Šaulių sąjunga. Turi ateitį ši organizacija“ – sakė Seimo narys.

Šaulių pirmosios rinktinės vadas S. Valatkevičius, patikinęs, kad ir anksčiau jaunimas domėjosi šaulių veikla, pakvietė alytiškius, ypač švietimo įstaigas, aplankyti Kraštotyros muziejuje iki pat pavasario veiksiančią edukacinę parodą, skirtą susipažinti su šaulių istorija, veikla įvairiais laikotarpiais.

www.alytausnaujienos.lt

Komentuokite


Lankomumo statistika
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/gintarines/domains/gintarinesvajone.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-mystat/lib/mystat.class.php on line 1252