Warning: Use of undefined constant TXT - assumed 'TXT' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/gintarines/domains/gintarinesvajone.lt/public_html/wp-content/themes/orange_butterfly_outline_ote067/functions.php on line 1323
Virtuali paroda „Operos legenda. Tenorui Kiprui Petrauskui – 130“

Virtuali paroda „Operos legenda. Tenorui Kiprui Petrauskui – 130“

petrauskasŠiais metais minėsime 130-ąsias Lietuvos operos solisto Kipro Petrausko gimimo metines. Lietuvos centrinis valstybės archyvas ta proga pristato virtualią parodą.

Kipras Petrauskas daug prisidėjo prie operos žanro populiarinimo – įsteigė pirmąjį profesionalų Lietuvos operos teatrą (Operos vaidyklą), sukūrė apie 80 vaidmenų, savo talentu žavėjo ne tik Lietuvos, bet ir viso pasaulio operos gerbėjus, išugdė ne vieną pripažintą operos solistą.

Parodoje eksponuojami operos solisto K. Petrausko profesinės, pedagoginės ir visuomeninės veiklos dokumentai – tarnybos lapas, darbo sutartis su Valstybės teatru, Valstybės teatro operų, kuriose dainavo K. Petrauskas, programos, komandiruočių į užsienį ir kiti dokumentai. Parodoje pateikiamos nuotraukos, kuriose įamžinti K. Petrausko vaidmenys operose, užfiksuotos gastrolių Kaune su žymiu Rusijos dainininku F. Šaliapinu akimirkos. Parodos lankytojai taip pat gali susipažinti su namo, kuriame gyveno operos solistas, planu ir jo nacionalizacijos dokumentais, K. Petrausko karinės tarnybos dokumentais ir jo žmonos E. Žalinkevičiūtės-Petrauskienės pasu.

Kviečiame apžiūrėti parodą.

Komentuokite


Lankomumo statistika
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/gintarines/domains/gintarinesvajone.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-mystat/lib/mystat.class.php on line 1252