Warning: Use of undefined constant TXT - assumed 'TXT' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/gintarines/domains/gintarinesvajone.lt/public_html/wp-content/themes/orange_butterfly_outline_ote067/functions.php on line 1323
Padavimai apie Daugų ežerą

Padavimai apie Daugų ežerą

KdwROlita_Orany02DaugaiAlytaus apskrityje yra nemažų ežerų, iš kurių bus, berods, garsiausias Daugų ežeras. Šis ežeras ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje iš ežerų yra giliausias. Tad ir nenuostabu, kad apie šį ežerą yra visokių padavimų, pasakojimų, spėliojimų, užsilikusių nuo žilos senovės.

Senesnieji pasakoja, kad šio ežero viduje buvęs ant salos aukštas kalnas, kurio viršūnėje gyvenęs piktas ponas. Piktas todėl, kad veik kas metai prigirdydavęs 3-5 žmones už tai, kad šie prieš saulėtekį eidavo žuvauti. Kartą visas kaimas, sudėjęs stambią sumą pinigų, užpirko bažnyčioje mišias, kad tas „piktasis ponas“ būtų ne toks žiaurus. Po to užėjęs didelis debesys su perkūnijomis ir vėtromis ir į tą kalną, kur gyveno „ponas“, įtrenkė griaustinis ir viskas nugrimzdo ežero dugnan. Po to žmonės buvo ramesni, bet žuvauti vis dar neidavo prieš saulėtekį.

Kiti pasakoja, kad šis ežeras užliejęs didelį kaimą ir visi gyviai su žmonėmis prigėrė. Tik liko maža piemeniukė ir ji gyveno viena ant ežero salos 20 metų, kurią vėliau išgelbėjo žvejai.

Kiti sako, kad ežeras neturįs dugno, nes jame kadaise nuskendęs jautis rastas tik kitame – Rymiečio ežere.

Taip pat pasakojama, kad ežere žvejai vietoj žuvų sugaudavę juodų kačių, raguotų velnių ir kt. Arba kad ežeras už 1000 metų pranyks, o likusios dugne žuvys pavirs medum ir kurie jo paragaus – numirs vietoje.

Daug dar yra įvairių pasakojimų apie šį ežerą, kurių čia visų nesurašysi. Bendrai dzūkai prietaringi žmonės ir apie kiekvieną vietelę gali papasakoti įdomiausių pranašysčių.

Dzūko Veidas

„Suvalkietis“, 1933 02 12, Nr. 7.

One Response to “Padavimai apie Daugų ežerą”

  • Ronaldas says:

    „Giliausias ežeras Europoje“ – drąsu buvo taip teigti prieš 80 metų… 🙂

Komentuokite


Lankomumo statistika
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/gintarines/domains/gintarinesvajone.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-mystat/lib/mystat.class.php on line 1252