Paieška
Draugai
 • Antrasis pasaulinis
 • Grenadierius
 • Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos Vilniaus apskrities skyrius
 • Lietuvos Laisvės Kovotojų Sąjunga
 • Lietuvos sąjūdis
 • Nepriklausomybės gynėjų sąjunga
 • Pomėgis
 • Projektas
 • Rytų frontas
 • Tauta ir tėvynė
Rekomenduojame
 • „Lietuvių namai“ Seinuose
 • Asmeninis treneris
 • Dainavos gidas
 • Genealogija
 • Karinė apranga
 • Karštas komentaras
 • Lietuvos lokaliniai tyrimaI
 • Miroda
 • Obelių paminklas
 • Renginiai Alytuje
 • Sena.lt
 • Stovyklavietės
Archyvai

PATRIOTINIS BAIKERIŲ ŽYGIS, SKIRTAS 1941 m. BIRŽELIO SUKILIMUI PAMINĖTI

vokasŠiemet birželio 23 d. Lietuva minės 75-ąsias 1941 m. Birželio sukilimo metines. Sukilimo, tapusiu paskata antrosios bolševikinės okupacijos metais įsižiebti ir suliepsnoti eilei išsivadavimo kovų bei akcijų.

Tai ištisą dešimtmetį užtrukęs partizaninis karas pokario Lietuvoje… Tai 1972-ųjų metų gyvuoju Romo Kalantos fakelu nušviestas Kauno pavasaris… Ir kiekvienais metais tai viename, tai kitame Lietuvos mieste ar provincijos miestelyje suplevėsuodavusi komunistinio okupanto uždrausta mūsų trispalvė, simbolizuodama, jog Lietuva gyva ir nepalaužta!

Tos, 1941m. birželio 22-28 sukilimo dienos, veržliu vasaros audros viesulu nuvilnijusiu per visą Lietuvą, tapo vienu iš svarbiausių mūsų tautos dvidešimtojo amžiaus Laisvės kovų proveržiu, įvariusiu siaubą paniškai bėgančiai bolševikinio okupanto kariuomenei bei okupacinės valdžios pakalikams ir tuo pačiu išsaugojusiai nuo beatodairiško plėšimo bei sugriovimo Kauno, Vilniaus, taip pat kitus Lietuvos miestus su jų istoriniu bei kultūriniu paveldu. Išsaugojusiu, dviejų tūkstančių Lietuvos vaikinų ir merginų gyvybės kaina… Mūsų pareiga tai prisiminti ir gerbti!

Pernai birželio 23 d., atsiliepdami į Lietuvos Laisvės Kovotojų Sąjungos kvietimą, būrys motociklininkų dalyvavo Pirmame istoriniame baikerių žygyje iš Kauno į Vilnių, taip pagerbdami kritusius 1941 m. Birželio sukilimo didvyrius.

Lietuvos Baikerių kongreso atstovai iš Kauno atvežė bendrai su Lietuvos Laisvės Kovotojų Sąjunga pasirašytą Kreipimąsi, reikalaujantį Lietuvos laikinosios Vyriausybės paskelbtą 1941-06-23 dokumentą „Nepriklausomybės atstatymo deklaravimas“ pripažinti Lietuvos Respublikos teisės aktu ir jį įteikė LR Prezidentei bei Seimo Pirmininkei. Seimas iki šiol to nepadarė.

Kviečiame visus patriotiškai nusiteikusius Lietuvos žmones kuo gausiau dalyvauti istorinės atminties renginiuose, skirtuose paminėti šiai garbingai sukakčiai. Ypač lauktume galinčių ir turinčių teisę vairuoti motociklus, motorolerius bei mopedus 2016-06-23 atvykti į žemiau nurodytas vietas 12 val. Kaune ir 16 val. Vilniuje. Turinčius tinkamą vairavimo patyrimą ir pakankamos galios motociklus, dalyvauti žygyje iš Kauno į Vilnių.

Žygio pradžia 2016m. birželio 23 d. 12 val. Kauno Vytauto Didžiojo (Karo) muziejaus sodelyje. 16val. motociklininkai bus laukiami Vilniuje Nepriklausomybės aikštėje prie Seimo, kur grojant Lietuvos kariuomenės orkestrui, kartu su Garbės kuopos kariais pakelsime vėliavas ir pagerbsime 1941 m. Birželio sukilimo dalyvius.

Žygio dalyviams bus įteikti dailininko A.R.Šakalio tai progai sukurti padėkos raštai bei vienetiniai suvenyriniai vokai su renginiui skirta simbolika.

Lietuvos Laisvės Kovotojų Sąjungos valdyba

Renginio koordinatorius, LLKS valdybos narys Kęstutis Balčiūnas,
tel. 8 699 34880

PATRIOTINIO BAIKERIŲ ŽYGIO, SKIRTO 1941m. BIRŽELIO SUKILIMUI
PAMINĖTI KAUNE ir VILNIUJE
DIENOTVARKĖ

Kaunas – Vilnius, 2016-06-23

Renginiai, skirti 1941 m. Birželio sukilimui paminėti prasidės 2016-06-23 (ketvirtadienis) 12.00 val. Kaune, Vytauto Didžiojo (Karo) muziejaus sodelyje, K. Donelaičio g. 64, Lietuvos valstybinės vėliavos pakėlimu varpinės bokšte, kariliono varpams skambinant Lietuvos himną.

Pakėlus vėliavą, pasisakantys trumpai supažindins su 1941-06-23 per Kauno Radiofoną paskelbtu dokumentu „Nepriklausomybės atstatymo deklaravimas“ bei apžvelgs sukilimo priežastis ir jo istorinę reikšmę. Tylos minute bus pagerbti žuvę sukilimo metu, vardan Laisvės ir Nepriklausomybės siekių. Žodis bus suteiktas vienam iš tų dienų liudininkų. Po to, paprašysime trumpai pasisakyti Lietuvos Baikerių Kongreso atstovą. 75-osioms Birželio sukilimo metinėms skirtas motociklininkų žygis prasidės kariliono varpams užgrojus anuomet radijo ištransliuotą, visoje Lietuvoje lauktą, iš anksto sutartą, 1941 m. Birželio sukilimo šaukinį – liaudies dainą „Saulelė raudona…“ Nuskambėjus paskutiniams akordams, motociklininkų kolona pajudės Vilniaus kryptimi.

Įvažiuoti į Karo muziejaus sodelio aikštę bus galima iš V.Putvinskio gatvės tarp Karo muziejaus ir Verslo Centro esančiu pravažiavimu. Išvykimas iš aikštės ir važiavimas į Vilnių bus vykdomas organizatorių pasiūlytu maršrutu.

Motociklininkų, kurie dalyvaus šventėje Karo muziejaus sodelyje, bet negalės vykti į Vilnių, paprašysime, kad savo draugus ir kolegas palydėtų iki Kauno miesto ribos ar toliau, kiek leis jų galimybės.

Baikerių koloną prieš Grigiškes pasitiks Vilniaus m. Kelių policijos ekipažas, kuris nuo 14.00 val. motociklininkų lauks autostrados kelkraštyje, tuoj už sankryžos, esančios ties viešbučiu – restoranu „Tvirtovė prie Dižiulio“. Šioje vietoje prašytume laukti ir prie kolonos prisijungti motociklininkus, kurie negalės nuvykti į Kauną, tačiau norėtų dalyvauti baikerių parade Gedimino pr. Vilniuje ir renginyje Nepriklausomybės aikštėje.

Tolesnis motociklininkų kolonos, vedamos policijos ekipažo, maršrutas tęsis Savanorių prospektu, Basanavičiaus gatvės pradžia ir sankryžoje su V.Kudirkos – Švitrigailos gatvėmis, kolona pasuks į V.Kudirkos gatvę ir atvykusi iki sankryžos su Gedimino prospektu, suks į dešinę, kur prospekto kelkraštyje, ties buvusiais KGB rūmais, ties ten esančiu, iš lauko riedulių sumūrytu paminklu, skirtu sovietinio genocido aukoms atminti, maždaug 15.00 val. trumpam sustos padėti gėlių.

Padėjus gėles, kolona pajudės į Katedros pusę. Pravažiavusi visą Gedimino prospektą, ties Katedra, sankryžoje su T.Vrublevskio gatve, pasuks kairėn ir prieš Karaliaus Mindaugo tiltą, vėl pasukusi kairėn, Žygimantų bei A. Goštauto gatvėmis, palei Neries upę atvažiuos iki sankryžos su Gedimino prospektu. Ties Žvėryno tiltu, pasuks kairėn į Gedimino prospektą ir maždaug 15.30 – 15.40 val. baikerių kolona įvažiuos į šalia LR Seimo esančią Nepriklausomybės aikštę ir su savo motociklais išsirikiuos priešais vėliavų stiebus, policijos patrulių ar savivaldybės pareigūnų nurodytoje vietoje

16.00 val., Nepriklausomybės aikštėje prie LR Seimo, Garbės kuopos kariai pakels valstybės vėliavą. Po trumpos oficialiosios dalies, numatomas nuotaikingas kariškių koncertas, kuriam pasibaigus, baigsis ir šventė. Tikimės, jog ji taps tradicine ir su kiekvienais metais bus vis įdomesnė.

Žygio dalyviai bus pagerbti dailininko A.R.Šakalio tai progai sukurtais padėkos raštais bei vienetiniais suvenyriniais vokais su renginiui skirta simbolika. Pasirūpinsime, jog 2016-06-23 renginys, skirtas paminėti didvyriško 1941 m. Birželio sukilimo 75-ąsias metines, neturėtų jokio partinio, agitacinio ar juo labiau spekuliatyvaus bei marginalaus pobūdžio.

KVIEČIAME kuo gausiau dalyvauti ANTRAME ISTORINIAME BAIKERIŲ ŽYGYJE iš Kauno į Vilnių bei renginiuose pasirinktame mieste. Motociklininkai, negalintys nuvykti į Kauną ar prie kolonos prisijungti aukščiau nurodytoje vietoje ties viešbučiu – restoranu „Tvirtovė prie Dižiulio“, kviečiami nuo 15.00 val. rinktis aikštėje ties Seimo rūmais, Gedimino pr. 53, Vilnius.

birželis_b

Komentuokite


Lankomumo statistika
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas