Warning: Use of undefined constant TXT - assumed 'TXT' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/gintarines/domains/gintarinesvajone.lt/public_html/wp-content/themes/orange_butterfly_outline_ote067/functions.php on line 1323
Tris dienas Kaune aidėjo lamzdžiai

Tris dienas Kaune aidėjo lamzdžiai

Asmenybė negali būti pilnavertė,

likdama savyje, nejausdama ryšio su tauta

(Vydūnas)

2017 m. birželio 9-11d. Kaune klegėjo visa Lietuva: aidėjo lamzdžiai, skambėjo kanklės, nuo ryto iki vakaro netilo mūsų ir kitų tautų dainos, muzika, šokiai. Kauno miesto seniūnijų parkuose ir salėse, senamiesčio gatvėse ir Kauno pilies lomoje tris dienas šurmuliavo XXXII tarptautinis folkloro festivalis „Atataria lamzdžiai-2017“, skirtas Tautinio kostiumo metams.

Akys raibo nuo raštų raibumo, širdys salo nuo tarmių gražumo, dainų skambumo ir žmonių gerumo. Miestui festivalis dovanojo tradicinės liaudies muzikos šventę, tapusią svarbiu Kauno kultūros reiškiniu. Festivalyje šoko, grojo ir dainavo bei rodė savo regiono tautinio kostiumo grožę 46 Lietuvos ir užsienio folkloro ansambliai, iš viso apie 800 dalyvių.

Kauniečiai ir miesto svečiai turėjo galimybę gėrėtis ne tik įvairių Lietuvos regionų autentiškos muzikos ir šokių pristatymais, bet ir grožėtis „gyva“ festivalio dalyvių kostiumų paroda. Skirtingų Lietuvos regionų senųjų kaimo žmonių dėvėtas išeiginis drabužis dar nepraradęs savo iškilmingo santūrumo.

Turbūt ne kartą esame susimąstę, kad šiandieniniame pasaulyje būti, išlikti savimi nėra lengva. Visus gaivinantis šaltinis, dvasingumo pamatas yra visiems prieinamas folkloras. Tad stiprinkim savo šaknis, didžiuokimės būdami savo krašto vaikais, apsirėdydami tautiniu kostiumu pasitikime Lietuvos valstybės 100-metį. Vienykime bendruomenes, kopdami į piliakalnius, drauge sudainuodami 100 dainų, trepsėdami 100 šokių, padarydami 100 gerų darbų, kad Lietuva skambėtų visame pasaulyje.

Kauno tautinės kultūros centras nuoširdžiai dėkoja Kauno miesto savivaldybei, festivalio partneriams, visiems bičiuliams ir svečiams, nepailstantiems ansamblių dalyviams ir vadovams už tautinių papročių puoselėjimą, dalyvavimą renginiuose, už pagalbą ir gyvojo folkloro sklaidą.

Linkime neišsenkančio entuziazmo, perduodant savo krašto paveldą ir savastį!

Daugiau: www.ktkc.lt

Komentuokite


Lankomumo statistika
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/gintarines/domains/gintarinesvajone.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-mystat/lib/mystat.class.php on line 1252