Warning: Use of undefined constant TXT - assumed 'TXT' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/gintarines/domains/gintarinesvajone.lt/public_html/wp-content/themes/orange_butterfly_outline_ote067/functions.php on line 1323
Žygis A.Ramanausko-Vanago kovų keliais

Žygis A.Ramanausko-Vanago kovų keliais

Birželio 15 d. kviečiame į Merkinę, iš kur keliausime Adolfo Ramanausko-Vanago kovų keliais. Maršrutu Merkinė–Kasčiūnai–Merkinė.

Renginio programa:
9 val. Šv. Mišios Merkinės bažnyčioje. Mišias laikys Merkinės klebonas, dekanas bažn. t. dr. Robertas Rumšas.
10 val. Žygio dalyvių registracija Merkinės kryžių kalnelyje.
10.30 va. Lietuvos partizanų pagerbimo ceremonija ir startas.

Finišas: Merkinės krašto muziejuje (S. Dariaus ir S. Girėno a. 1, Merkinė);

Žygio atstumas apie 22 km. Kiekvienas žygio dalyvis gaus žygio lankstinuką, diplomą, kelionės metu aplankys naujai įrengtus stendus, o pusiaukelėje – Kasčiūnuose žygio dalyvių lauks partizanas Tigras bei kareiviška košė.
Žygis nemokamas!

– – –
Apie maršrutą

Ryškiausi Adolfo Ramanausko-Vanago partizaninės kovos puslapiai buvo parašyti Dainavos žemėje: nuo Mokytojo iki Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio gynybos pajėgų vado. Maršrutas LLKS Tarybos 1949 m. vasario 16 d. Deklaracijos signataro Adolfo Ramanausko-Vanago kovų keliais nuo Merkinės kryžių kalnelio veda takais ir miško keliukais, per kaimus ir pamerkių pievomis, vietas, kur davė priesaikas, planavo Merkinės puolimą, svajojo apie laisvą Lietuvą, fotografavosi ir kovojo Vanagas bei jo bendražygiai. Čia gyveno žmonės, kurie jį rėmė, globojo ir saugojo pačioje beviltiškiausioje situacijoje, kai gyva buvo tik viltis ir tikėjimas, kad meilė nugalės neapykantą ir baimę.

Pėsčiųjų žygis baigiasi ant Merkinės piliakalnio, ant kurio ne vieną kartą buvo užkopęs ir Vanagas – partizanų vadas – iki paskutinės akimirkos išlikęs Mokytoju. Nuo čia atsiveria vaizdas į Lietuvą, už kurios laisvę kovėsi Lietuvos partizanai.

Komentuokite


Lankomumo statistika
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/gintarines/domains/gintarinesvajone.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-mystat/lib/mystat.class.php on line 1252