Warning: Use of undefined constant TXT - assumed 'TXT' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/gintarines/domains/gintarinesvajone.lt/public_html/wp-content/themes/orange_butterfly_outline_ote067/functions.php on line 1323
Aviacijos veteranų precizinio sklandymo čempionatas

Aviacijos veteranų precizinio sklandymo čempionatas

Lietuvos Aviacijos veteranų sąjungos Alytaus skyriaus nariai, projektą finansuojant Alytaus miesto savivaldybei, 2019 m. rugsėjo 14 d. Paluknio aerodrome, o 2019 m. gegužės 17 d. ir rugsėjo 23 d. Pociūnų aerodrome, organizavo Aviacijos veteranų precizinio sklandymo varžybas. Varžėsi sklandymo sporto veteranai, buvę garsūs Lietuvos sklandytojai ir šiaip sklandytojai, pamėgę šią romantišką sporto šaką.

Kadangi daugumos veteranų sklandymo licencijos pasibaigę, dalyviai skrido dviviečiais sklandytuvais su saugos pilotais. Sklandytuvas autoišvilktuvo ar lėktuvo pagalba pakeliamas į 300 m aukštį ir sklandytojo tikslas apskristi ratu apie aerodromą bei kuo tiksliau nutupdyti sklandytuvą, t. y. sklandytuvo ratuku paliesti žemę kuo arčiau pažymėto taško. Tai nėra taip paprasta, nes sklandytuvas neturi variklio, o skrenda visą laiką žemėdamas, panašiai kaip rogutės nuo kalno, o atstumas matuojamas centimetro tikslumu.

Alytaus sportininkų komanda šiose varžybose užėmė trečią komandinę vietą, į priekį praleidę Kauno ir Vilniaus sklandytojus. Visi liko patenkinti: prisiminė jaunystę, susitiko buvusius ir esamus draugus, pasidalino įspūdžiais, dar kartą pasižiūrėjo į gimtąją žemę iš paukščio skrydžio.

Raimondas Malijonis

Alytus

Komentuokite


Lankomumo statistika
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/gintarines/domains/gintarinesvajone.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-mystat/lib/mystat.class.php on line 1252