Warning: Use of undefined constant TXT - assumed 'TXT' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/gintarines/domains/gintarinesvajone.lt/public_html/wp-content/themes/orange_butterfly_outline_ote067/functions.php on line 1323
Virtuali paroda „Lietuvos telegramų agentūrai ELTA – 100“

Virtuali paroda „Lietuvos telegramų agentūrai ELTA – 100“

Šiais metais Lietuvos telegramų agentūra ELTA skaičiuoja 100-ąsias savo veiklos metines: Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministro įsakymu 1920 m. kovo 8 d. buvo paskirtas Lietuvos telegramų agentūros ELTA redaktorius. Agentūros steigėju ir pirmuoju direktoriumi tapo šveicarų kilmės mokslininkas Juozas Eretas. Už išskirtinius nuopelnus tarpukario Lietuvos valstybei jam buvo suteikta Lietuvos pilietybė. Lietuvos telegramų agentūra ELTA, sukurta pagal užsienio valstybių telegramų agentūrų pavyzdį, tapo to meto modernaus tarptautinio informacijos sklaidos tinklo dalimi. Ji teikė užsienio valstybėms ne tik naujienas, bet ir bendros informacijos pranešimus apie Lietuvą, atliko reprezentacinę funkciją, informavo užsienį apie naujai susikūrusią valstybę, o Lietuvos vidaus spaudą – apie įvykius užsienyje.

Pirmąjį agentūros veiklos dvidešimtmetį užbaigė prasidėjęs Antrasis pasaulinis karas. Netrukus nepriklausoma Lietuvos Respublika tapo Sovietų Sąjungos dalimi, o Lietuvos telegramų agentūra ELTA – Sovietų Sąjungos informacijos agentūros (TASS) – angažuotos ideologinės informacijos skleidėjos – padaliniu.Juozas Eretas ir kiti intelektualai, negalėję prisitaikyti prie tokių dramatiškų permainų, pasitraukė į Vakarus. Dalis jų, susibūrę į Vyriausiąjį Lietuvos išlaisvinimo komitetą (VLIK), leido Lietuvos telegramų agentūros ELTA informacinius biuletenius anglų, italų, prancūzų, vokiečių bei lietuvių kalbomis. Taip buvo tęsiama tarpukariu susiformavusi tradicija objektyviomis žiniomis pasaulį informuoti apie Lietuvą.

Atkūrus nepriklausomą Lietuvos Respubliką, Lietuvos telegramų agentūra ELTA grįžo prie tarpukario tradicijų ir veikė kaip Lietuvos Respublikos Vyriausybės informacijos agentūra. 1995 m. Lietuvos telegramų agentūra tapo visiškai nepriklausoma akcine bendrove ir savo veiklą tęsia iki šių dienų.

Virtualią parodą „Lietuvos telegramų agentūrai ELTA–100“ iliustruoja Lietuvos centriniame valstybės archyve saugomi dokumentai, apimantys 1920–1990 metus. Lietuvos telegramų agentūros rašytinių dokumentų fonduose ir fotodokumentų kolekcijose saugomi ir veiklos dokumentai, ir žinutės iš kasdienio gyvenimo bei jas įamžinusios nuotraukos. Paroda papildyta Lietuvos naujienų agentūros ELTA nuotraukomis, kuriose užfiksuoti  agentūros dabarties gyvenimo momentai. Nuoširdžiai dėkojame partneriams už puikų bendradarbiavimą. Tikimės, kad drauge pavyko sukurti įvairiaspalvį ir įvairiabriaunį istorijos pasakojimą.

Kviečiame pasinerti į šią šimtmetį trukusią kelionę ir apžiūrėti virtualią dokumentų parodą!

www.archyvai.lt

Komentuokite


Lankomumo statistika
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/gintarines/domains/gintarinesvajone.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-mystat/lib/mystat.class.php on line 1252