Warning: Use of undefined constant TXT - assumed 'TXT' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/gintarines/domains/gintarinesvajone.lt/public_html/wp-content/themes/orange_butterfly_outline_ote067/functions.php on line 1323
Filatelistų draugijai „Lietuva“ – 75 metai, išleidžiamas reprezentacinis pašto ženklas

Filatelistų draugijai „Lietuva“ – 75 metai, išleidžiamas reprezentacinis pašto ženklas

Prieš 75-erius metus, 1946 m. spalio 20 d., JAV, Čikagoje, buvo įkurta Lietuvos filatelistų draugija „Lietuva“. Minėdamas šią reikšmingą veiklos sukaktį Lietuvos paštas išleido specialiai šiai progai sukurtą reprezentacinį pašto ženklą.

Draugijos įkūrimas buvo reikšmingas įvykis visai Lietuvos filatelijai. Po daugiau nei dvidešimt metų nepriklausomybės, praūžus Antrajam pasauliniam karui, Lietuva liko okupuota Sovietų Sąjungos. Netekdama savo šviesiausių protų, iškiliausių žmonių, kurie buvo arba išžudyti, arba ištremti į Sibirą, arba siekdami išvengti okupacijos pabėgo į Vakarų Europą.

Iki Nepriklausomybės atkūrimo ši draugija skelbė pasauliui apie Lietuvos tragediją  – prarastą laisvę, taip pat reguliariai organizavo Lietuvos filatelistų parodas (LITHPEX), kuriose didžiausias dėmesys buvo skiriamas garbingai ir šimtametei mūsų šalies istorijai, kultūrai ir tradicijoms. Buvo leidžiami ir platinami specialūs, proginiai vokai ir lipinukai apie įžymius Lietuvos žmones ir išgyvenamą Sovietų okupacijos žiaurumą. Draugijos leidžiami biuleteniai ne tik informuodavo apie organizacijos veiklą, įvairias parodas, pašto ženklų studijas, bet taip pat primindavo pasauliui apie Lietuvos siekį būti laisva ir nepriklausoma šalimi. Šie leidiniai pasiekdavo ne tik JAV, bet ir kitose užsienio šalyse gyvenančius draugijos narius.

Lietuvai atgavus nepriklausomybę, prie draugijos veiklos prisijungė ir gausus filatelistų būrys iš Lietuvos. Jos nariai, kartu su visa tauta nepaprastai džiaugėsi atkurta nepriklausoma valstybe ir atgijusia Lietuvos pašto veikla. O draugijos leidžiami biuleteniai iš informacinio leidinio išaugo iki gausiai iliustruoto spalvoto žurnalo, skirto tarpukario ir šiuolaikinei filatelijai.

Šiandien filatelistų draugijos „Lietuva“ strateginiai tikslai iš esmės išlieka tie patys – skleisti žinią apie Lietuvos kultūrą ir istoriją, skatinti ir remti pašto ženklų bei pašto istorijos studijas, o taip pat suburti filatelistus iš įvairių šalių. Šiuo metu draugija yra subūrusi apie šimtą keturiasdešimt aktyvių narių iš trylikos šalių.

Daugiau informacijos apie draugiją galima rasti: https://lithuanianphilately.com/lps/

Audrius Brazdeikis

Filatelistų draugijos „Lietuva“ Prezidentas

www.post.lt

Komentuokite


Lankomumo statistika
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/gintarines/domains/gintarinesvajone.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-mystat/lib/mystat.class.php on line 1252